Home » Rada Rodziców 2022

Category Archives: Rada Rodziców 2022

Spotkanie RR – Listopad

Podsumowano akcję „Kawa na ławę” i podjęto decyzję o terminie kolejnej akcji w dniu 3 stycznia 2023r.

Podjęto decyzję o akcji „Nie dyskryminujemy – POMAGAMY”, która będzie polegała na zbiórce środków higieny osobistej (podpaski, tampony, wkładki) na potrzeby uczennic naszej szkoły. Akcja ta jest odpowiedzią na ogólnopolską „Akcja menstruacja” walcząca z ubóstwem menstruacyjnym.

Poruszono temat mLegitymacji i podjęto decyzje o wyjaśnieniu niejasności w zakresie możliwości stosowania mLegitymacji jako zamiennika tradycyjnej legitymacji szkolnej.

RR podjęła decyzję o dofinansowaniu wyjścia na strzelnicę dla klasy L2B.

Kawa na ławę

8 listopada 2022r odbyły się Zebrania Rodziców a przed zebraniem każdy mógł zakupić kawę/herbatę i ciastko za 5zł.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na sfinansowanie wyjścia do kina w maju 2023 r. dla WSZYSTKICH uczniów, którzy NIE będą w tym czasie pisali egzaminu maturalnego.

Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem przez rodziców i za wszystkie miłe słowa serdecznie DZIĘKUJEMY.

Obiecujemy, że następnym razem będzie jeszcze smaczniej.

Święto zmarłych

1 listopada 2022r.

W tym szczególnym dniu w roku, pamiętamy o: Bohaterach Poznańskiego Czerwca ’56, Powstania Wielkopolskiego i tych, którzy związani byli z naszą szkołą.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzają groby: Romka Strzałkowskiego, Jerzego Grabusa, Ewy Korczyńskiej, dyr. Fabisia, dyr. Śliwińskiego, dyr. Pawlickiego oraz dyr. Nowaka. Składają wiązanki i palą znicze.

Rada Rodziców ufundowała, a Kwiaciarnia „Pod Tunelem” przygotowała piękne wiązanki i znicze, które przyozdobiły groby zmarłych.

Pamiętamy i będziemy pamiętać.

Spotkanie RR – październik

Dnia 18 października odbyło się spotkanie RR, w którym uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Bartek Gierzycki, Dawid Wielgosz oraz przedstawicielka nauczycieli wychowania fizycznego – pani Katarzyna Lambryczak.

Samorząd Uczniowski przedstawił projekt „Akcja menstruacja”.

Pani Katarzyna Lambryczak przedstawiła wyniki ankiety którą przeprowadzili nauczyciele w-f wśród uczniów. Ankieta dotyczyła zrozumienia zasad oceniania na lekcjach w-f jak również preferencji uczniów, co do sposobu prowadzenia zajęć w-f.

Przedstawiono kwotę wpłat na RR oraz podjęto decyzje, co do finansowania lub współfinansowania działań szkolnych na podstawie zapotrzebowania przesłanego do RR przez nauczycieli, dyrekcję szkoły jak również samą RR.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 17 października 2022r. skromnym poczęstunkiem podziękowaliśmy wszystkim Nauczycielom naszej szkoły za ich trud i zaangażowanie.

Drodzy Nauczyciele: doceniamy i podziwiamy Waszą pracę i mamy nadzieję, że tego zapału wystarczy Wam na jak najdłużej. Dziękujemy.

Materiały plastyczne

Sfinansowaliśmy zakup materiałów plastycznych na potrzeby naszych uczniów – mamy nadzieję, że kiedyś może …. jakiś następca Picasso….. albo Van Gogh’a?

Życzymy wszystkim połamania kredek…

Otrzęsiny Klas Pierwszych

Dnia 27 września 2022r. na terenie TKKF Winogrady odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych, które wsparliśmy kwotą 1000zł.

Radę Rodziców reprezentowała pani Izabela Krauze:

„Otrzęsiny Klas Pierwszych były dla mnie wielką przyjemnością jak i zaskoczeniem, ponieważ było widać zaangażowanie uczniów i nauczycieli. Przepyszne słodkości przygotowane przez uczniów znikały w mgnieniu oka. Super zabawy, świetna współpraca klas z wychowawcami mimo krótkiej znajomości. Pogoda nie było sprzyjająca, ale nikomu to nie przeszkadzało. Uważam, że impreza była bardzo udana. Na koniec – wspólny taniec. Bardzo mi miło że w imieniu Rady Rodziców mogłam uczestniczyć w tej imprezie. Dziękuję Iza

Wybory Prezydium Rady Rodziców

Dnia 20 września 2022r. odbyło się zebranie Rady Rodziców, na którym podsumowano działanie Rady Rodziców w roku szkolnym 2021/2022 oraz wybrano nowy skład Rady.

Wpłaty w roku szkolnym 2021/2022 wyniosły 44.079,41 zł.

Wydatki 70.585,22 zł

Różnica 26.505,81 zł została wydatkowana z niewykorzystanych wpłat z lat ubiegłych.

Podstawowe wydatki RR w roku szkolnym 2021/2022:

  • Dotacje na imprezy szkolne (Ślubowanie klas mundurowych, Dzień Edukacji, Dzień Sportu, Zakończenie roku szkolnego …) 11.880,05 zł
  • Dotacje na wycieczki: 1.336,50 zł
  • Nagrody dla uczniów (Wspólne wyjście do kina) 10.236,00 zł
  • Pomoc dla uczniów (Identyfikatory, materiały plastyczne …) 25.587,59 zł
  • Pomoc dla szkoły (Działania patriotyczne, Targi edukacyjne, …) 2.354,78 zł
  • Inne koszty (Wydruk arkuszy na próbny egzamin maturalny, prowadzenie konta, księgowość, paczka dla dziecka z Domu Dziecka, program do rozliczania PIT, wiązanki na Święto Zmarłych…) 19.190,30 zł