Home » Liceum Ogólnokształcące » Klasa „Policyjna”

Klasa „Policyjna”

Oddział porządku publicznego zwany popularnie „policyjnym„, pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji jest ofertą skierowaną do młodych ludzi cechujących się wysoką kulturą osobistą, dobrą sprawnością fizyczną oraz tych, którzy chcieliby przygotować się do pracy w służbach porządku publicznego (policja, ochrona itp.).

W toku nauki będziesz doskonalić swoją sprawność fizyczną, umiejętność pływania (zwiększona ilość godzin wychowania fizycznego) oraz poznawać podstawy samoobrony. Będą również uczestniczyć w zajęciach pozaszkolnych i obozach prowadzonych przez nauczycieli i policjantów.

Oprócz ogólnego wykształcenia jako absolwent tej klasy będziesz przygotowany do podjęcia nauki w szkołach policyjnych (przygotowanie do egzaminów), szkołach ochroniarskich oraz innych wymagających wysokiej sprawności fizycznej (będą mieli również możliwość uzyskania certyfikatu I stopnia z zakresu ochrony).

Ukończenie klasy nie gwarantuje pracy w policji, ale jako absolwent zostaniesz wyposażony w umiejętności, które pozwolą mu na związanie swojej dalszej drogi zawodowej z policją.